Poduszki medyczne

Brak zdrowych, codziennych nawyków niestety już po krótkim czasie może źle wpływać na zdrowie naszego kręgosłupa. Do tego dochodzi praca przed komputerem (bądź za kierownicą), zły sen, stres, czy przemęczenie… Od tego typu czynników wywodzi się wiele trudnych do wyleczenia schorzeń kręgosłupa, w tym wady postawy. Najważniejsze, to jednak nie tylko radzenie sobie z nimi w momencie, gdy już powstaną, ale możliwie jak najlepiej im zapobiegać, dlatego też w tym celu powstały poduszki medyczne o których z pewnością warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Medyczne poduszki dla zdrowego snu

Poduszki medyczneOdpowiedni wypoczynek w nocy, oto główne założenie poduszek medycznych do spania. Tego typu poduszki pozwalają na zachowanie prawidłowej krzywizny kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujesz. Wszystko to powoduje, że rano budzisz się bez uczucia bólu, czy dyskomfortu w okolicach kręgosłupa. Istotny jest jednak ich odpowiedni dobór. Ten głównie pod kątem pozycji w której zasypiasz.

Śpiąc na plecach najlepiej zdecyduj się na poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie gwiazdy, to idealna propozycja dla tych, którzy lubią spać na brzuchu. Z kolei śpiący na boku powinni zdecydować się na poduszkę w kształcie „wałka”.

Siedź wygodnie i zdrowo

A w tym mogą pomóc Ci poduszki medyczne do siedzenia. Te zazwyczaj w formie nakładki w kształcie fotela, którą kładzie się na prawdziwe siedzenie. Tego typu poduszki zapewniają przede wszystkim komfort dla kręgosłupa lędźwiowego. Odpowiednio masują nasze mięśnie masaż mięśniom dzięki czemu nie ulegają one zastygnięciu. Warto zadać pytanie dla kogo przeznaczone są tego typu poduszki? W tym wypadku mogą skorzystać na nich osoby pracujące w biurze, których praca wymaga kilkugodzinnego siedzenia przed komputerem, lub zawodowi kierowcy, gdzie w ich przypadku siedzenie może trwać nawet kilkanaście godzin.

Zatrzymując się jeszcze przy temacie poduszek medycznych do siedzenia warto wspomnieć o nakładkach na krzesło, które charakteryzują się głównie małymi, wystającymi punkcikami masującymi mięśnie nóg, ud, oraz pośladków.

Dodatkowe zalety poduszek medycznych

To przede wszystkim ich wygoda. Fakt, że tego typu poduszki mają zastosowania medyczne nie oznacza, że nie są miękkie i komfortowe – wprost przeciwnie. A wszystko to dzięki piance, która powoduje, że poduszka nie ulega odkształceniu pod wpływem nacisku. Ponadto poduszki te są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu.