Jak rozpoznać pierwsze oznaki ciąży

Pragniesz być jak najszybciej w ciąży, więc wsłuchujesz się niezwykle dokładnie w swój organizm? Masz już dosyć negatywnych testów ciążowych, liczenia dni płodnych, i brania każdego złego samopoczucia pod katem przyszłej ciąży?

Jeśli tak to powinnaś wiedzieć, że jedynie nielicznym małżeństwom udaje się od razu począć dziecko. Większość młodych ludzi z reguły o dziecko musi się starać o wiele dłużej. Jeżeli zatem od rozpoczęcia starań o dziecko nie nie minęło 12 miesięcy, a ty jesteś osobą młodą a także zdrową, to zamiast interpretować każde sygnały organizmu jak pierwsze objawy ciąży zrelaksuj się psychicznie. Możesz przyjmować neutralne suplementy diety, jednak nie polecamy zażywania środków uspokajających bez konsultacji z lekarzem.

pierwsze oznaki ciąży

Stres, jak przypuszczalnie wiesz, nie sprzyja poczęciu dziecka, dlatego zamiast przeglądać kalendarzyk zajmij się zwyczajnie czymś kreatywnym i choć przez chwilę nie myśl o zajściu w ciążę. Większości par udaje się począć dziecko właśnie, kiedy przerywają intensywne starania. Wówczas kobieta zauważą, że jej cykliczna menstruacja nie występuje. Brak okresu to podstawowy i najbardziej oczywisty symptom, który może oznaczać, że już wkrótce będziesz mamą. Aby to potwierdzić najprościej jest wykonać test ciążowy, który już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki potwierdza poczęcie. Jeśli wynik okaże się pozytywny możesz być prawie pewna, że nie ominą cię także pozostałe pierwsze objawy ciąży takie jak na przykład nudności, wymioty, zmęczenie, zgaga, bóle piersi, nadpobudliwość.

Należy pamiętać, że pierwsze objawy ciąży to jedynie prawdopodobny znak świadczący o poczęciu, bowiem ciążę na sto procent jest w stanie potwierdzić lekarz ginekolog.